dnes je 29.5.2024

Input:

Access 2013: Formulářový prvek Karta

15.6.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pokud budete do formuláře doplňovat stále další formulářové prvky, popisky, textová pole atd., může se stát méně přehledným. Tuto situaci je možně řešit využitím dalšího formulářového prvku – karty (někdy se jim říká také záložky či stránky).

Poslouží tak, že do formuláře vložíte podle potřeby několik karet a na ty pak umístíte různé formulářové prvky a zobrazujete si je podle potřeby přechodem na příslušnou kartu.

Tento formulářový prvek není závislý na tabulkách a dotazech, vkládá se rovnou do těla příslušného formuláře. Pro znázornění postupu budeme pracovat se souborem Access2013_Form_Karta.accdb s databází firem, v němž upravíme formulář „F-Firmy“ do přehlednější podoby.

Po otevření databáze aktivujte formulář „F-Firmy“ a přepněte jej do návrhového zobrazení. Na kartě NÁVRH klepněte ve skupině Ovládací prvky na ikonu prvku karta a vložte jej do těla formuláře (stačí klepnout myší na zvolené místo).

Prvek bude vložen se dvěma stránkami, pracovně označenými StránkaXX, StránkaXY. Dalším krokem bude přesunout na tyto stránky různé prvky z těla formuláře. Na první stránku přesuňte pole s adresami a kontakty včetně státu, na druhou stránku pak další

Nahrávám...
Nahrávám...