dnes je 17.6.2024

Input:

Access 2013: Formulářový prvek přepínač

6.6.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Mezi formulářovými prvky má své místo také prvek přepínač. Tento prvek umožňuje vložit příslušnou volbou ve formuláři určitý definovaný údaj do pole tabulky.

Název přepínač naznačuje, že tento formulářový prvek je určen pro výběr jediné hodnoty ze dvou či více možností. Výběr se provádí kliknutím na vybranou položku. Pokud byste vložili do formuláře několik přepínačů, budou navzájem závislé. Abyste tuto závislost vyloučili, je třeba přepínače umístit do takzvané skupiny voleb, jak bude popsáno dále. Tímto opatřením zajistíte nezávislou činnost přepínačů v každé skupině.

Pro znázornění činností s prvkem přepínač použijeme soubor Access2013_Form_Prepinac.accdb s databází firem. V ní jsou firmy z různých států a chcete nastavit přepínač tak, abychom mezi nimi mohli volit ze tří skupin – „Česká republika“, „Slovensko“, „Ostatní státy“.

Nejdříve je nutné databázi upravit, to znamená především přiřadit do tabulky firem „T-Firmy“ nové číselné pole „Stát“ (změny provádíte v návrhovém zobrazení).

Další úpravu je třeba provést v dotazu, na kterém je založen formulář. V daném případě jde o dotaz „D-Firmy“. Do dotazu vložte nové pole „Stát“.

Nyní již můžete přistoupit k vlastní práci s formulářem „F-Firmy“. Formulář zobrazte v návrhovém zobrazení. Pro zamýšlené použití prvku bude potřebné jej vložit do skupiny voleb. Za tím účelem vložte do formuláře nejdříve tento prvek – Skupina voleb.

Po klepnutí na jeho ikonu v galerii ve skupině Ovládací prvky na kartě NÁVRH prvek nakreslete v podobě obdélníku do těla formuláře. Po tomto

Nahrávám...
Nahrávám...