dnes je 29.5.2024

Input:

Access 2013: Formulářový prvek zaškrtávací pole

8.6.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Obecně známým formulářovým prvkem, se kterým se běžně setkáváte také v mnoha ovládacích oknech Windows a aplikací Office, je zaškrtávací pole.

Tento formulářový prvek je využíván k umožnění volby určité vlastnosti. Nemusí jít o vlastnost jedinou, může jich být více, čímž se tento prvek liší od přepínače.

Zaškrtávací pole funguje na logickém principu a jeho výsledkem je vždy hodnota Pravda nebo Nepravda. Pokud s ním pracujete při tvorbě formulářů Accessu, musí být příslušná hodnota stejným způsobem definována i v příslušné zdrojové tabulce. Zaškrtávací pole tedy vkládáte do formuláře a nastavujete je vzhledem k odpovídajícímu poli tabulky prostřednictvím dotazů.

Pro znázornění práce s tímto formulářovým prvkem použijeme soubor Access2013_Form_Checkbox.accdb s databází firem. S některými z nich máte aktivní kontakty, s jinými ne. Přejete si jednotlivé firmy označit kritériem Aktivní – Neaktivní pomocí zaškrtávacího políčka.

Výchozím krokem bude úprava výchozí tabulky, v daném případě tabulky „T-Firmy“. Pracujte vždy v návrhovém zobrazení. Do ní přidejte nové pole „Aktivní“ a nastavte datový typ Ano/ne a výchozí hodnotu Ano

Nahrávám...
Nahrávám...