dnes je 24.6.2024

Input:

Access 2013: Událostní vlastnosti formulářových prvků

23.5.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Formulářové prvky mohou mít celou řadu různých vlastností, ke kterým patří také vlastnosti událostní. Událostní (event) vlastnosti jsou takové, které se týkají událostí – zadávání, odstraňování a změny dat ve formuláři nebo použití kurzoru či kláves na daném prvku.

Pro práci s událostními vlastnostmi formulářů je potřebné mít otevřenou příslušnou databázi. V této databázi vyberte a otevřete formulář, se kterým chcete pracovat, a přepněte jej do návrhového zobrazení. V zobrazeném formuláři nyní vyberte příslušný prvek, s jehož vlastnostmi chcete pracovat. V našem případě půjde o textové pole. Po vybrání prvku je třeba si zobrazit panel pro vlastnosti prvků. Toho docílíte buďto vyvoláním místní nabídky klepnutím pravého tlačítka myši na vybraný prvek a poté příkazem Vlastnosti, nebo kliknutím na tlačítko Seznam vlastností na kartě NÁVRH ve skupině Nástroje.

Obě metody vedou k zobrazení panelu Seznam vlastností pro nastavení vlastností označeného prvku. Tento panel obsahuje řadu záložek – v tomto článku se zaměříme na záložku s názvem Událostní.

Na této záložce naleznete pole se všemi možnostmi, týkajícími se událostních vlastností daného formulářového prvku. V každém z polí můžete nastavit tzv. událostní proceduru. Postup práce s jednotlivými poli je následující.

Po klepnutí do daného políčka se v pravé části objeví

Nahrávám...
Nahrávám...