dnes je 23.5.2024

Input:

CorelDRAW: Čárové kódy a optimalizace pro tisk

22.6.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

CorelDRAW již spoustu verzí nabízí vytváření čárových kódů a to prostřednictvím „OLE miniprográmku“ Corel BarCode Wizard, jenž je jeho součástí. Vytvoření není nikterak složité, avšak můžeme se setkat s tím, že černá barva, kterou BarCode Wizard generuje, nebude tiskárnou přijata s úplným nadšením. BarCode Wizard totiž generuje RGB barvy, které jsou po automatickém převodu na CMYK kombinací všech složek. My si nyní ukážeme, jak čárový kód doladit do optimální formy pro tisk, tedy nastavit klasické CMYKové barvy.

V grafice, která půjde následně na tisk (a tedy pracujeme v režimu barev CMYK) zvolíme nabídku Objekt- Vložit čárový kód…

Z formátů kódu pravděpodobně vybereme nejčastěji používaný EAN-13 (European Article Number), vyplníme 12 číslic a poslední 13. (kontrolní) se vygeneruje sama.

Následná dvě okna můžeme ponechat beze změn, jedná se o standardní nastavení např. tiskové kvality, výšky čar, typu a velikosti písma atd.

 

Po odsouhlasení, tedy volbě Dokončit se na středu stránky vytvoří hotový kód. V Panelu vlastností si ihned můžeme všimnout, že možnost úprav je velmi omezená. Editaci nabídne 2klik, případně některá z vrchních voleb po klepnutí Pravým tlačítkem myši. To nás však vždy vrátí jen do předchozích

Nahrávám...
Nahrávám...