dnes je 19.5.2024

Input:

CorelDRAW: Euro 2012 – 1. část

8.6.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním návodu se pustíme do prvního ze tří článků, na jejichž konci bude logo Mistrovství Evropy ve fotbale 2012. Nenechte se odradit čekáním na další článek, výsledek bude stát opravdu za to a zdánlivě složité logo podle popisu jistě zvládnete.

Po spuštění programu a volbě Nového dokumentu vložíme pomocný podkladový obrázek „euro.jpg“- ke stažení. Pro lepší přehlednost ho zprůhledníme pomocí nástroje Interaktivní průhlednost. Při tvorbě květu budeme vycházet z pravidelného objektu- obdélníku. Ten převedeme na křivky- Ctrl+Q a pomocí nástroje Tvar poupravíme. Abychom mohli upravovat tvary jakožto křivkové a ne úsečkové, označíme všechny uzly pomocí nástroje Tvar a v Panelu vlastností zvolíme možnost Převést na křivku- uzly poté budou mít typické vlastnosti v Panelu vlastností a také upravitelná směrová táhla. K symetrickým úpravám můžeme (a měli bychom) využít klávesové šipky- tedy tzv. Odsazení posunu, případně nastavitelné v Panelu vlastností při neoznačených objektech a aktivním nástroji Výběr.

Totožným postupem pokračujeme při kresbě těla postavy, které doplníme krkem a hlavou- objekty, které poté i s tělem označíme a Sloučíme ikonou v Panelu vlastností.

Postavu do květu vyřízneme díky volbě Oříznout v Panelu vlastností po označení obou objektů (květ jako druhý).

Tvar květu využijeme při tvorbě větších okrajů květu, doladění provedeme pomocí nástroje Tvar. Pokud by se nám květy nedařilo vycentrovat, použijeme klávesu

Nahrávám...
Nahrávám...