dnes je 20.6.2024

Input:

CorelDRAW: Euro 2012 – 2. část

22.6.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním návodu budeme pokračovat v trojdílném článku, na jehož konci bude logo Mistrovství Evropy ve fotbale 2012. Tentokrát doděláme hlavní část, skládající se z balónu, posetého květy.

Připravíme si prostřední část balónu, která vychází opět z květu s postavou. Okolní tvar vytvoříme buď nástrojem Ruční režim anebo Bézierův režim anebo na základě pravidelného šestiúhelníku. Ať už použijeme kterýkoliv způsob, výsledek doladíme pomocí nástroje Tvar a vyplníme Lineárním typem (v X5 Lomená čára) Přechodové výplně.

Uvnitř balónu si vytvoříme nejsnadněji nástrojem Bézierův režim linky mezi bílou a černou částí, ty přetáhneme až přes kruh. Práci si můžeme usnadnit, v kruhu jsou 2 x 2 objekty, nemusíme tedy kreslit všechny čtyři.

Na závěr použijeme nástroj Inteligentní výplň, kterým klepneme dovnitř kruhu mezi linky, vznikne tak nový objekt, který vyplníme černou Jednotnou výplní, tak jak můžeme vidět v náhledu níže.

K vytvoření dalších květů na balónu budeme vycházet z prostřední části - květu s postavou. Ten nakopírujeme a velikostně poupravíme. Abychom docílili vzhledu tak jako u vzoru, budeme muset použít také nástroj Tvar. Teoreticky by na úpravu měl stačit Efekt Perspektiva, ale v logu je zkreslení řízeno zřejmě jinými zákonitostmi a proto perspektivu tentokrát nevyužijeme.

Nahrávám...
Nahrávám...