dnes je 17.6.2024

Input:

CorelDRAW: Flash disk

26.10.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním průvodci si vytvoříme flash disk. Naším cílem je především procvičení práce s vektorovou grafikou. Podobná ilustrace se může hodit na propagační materiály apod.

Spustíme CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn. Do dokumentu vložíme obrázek např. přes volbu Importovat (Ctrl+I). Obrázek s inspirací je přiložen níže. Prvním krokem bude tvorba obdélníku nástrojem Obdélník a jeho pootočení o 15°. Toho dosáhneme např. přidržením klávesy Ctrl během otáčení (tažením myši).

Panelu vlastností zaoblíme rohy (změníme zde čtyři nuly v políčkách pro nastavení zaoblenosti).

Nástrojem Tvar po převedení na křivky- Ctrl+Q doladíme zaoblené krátké strany a z tohoto tvaru budeme vycházet také při tvorbě tvaru vnějšího.

Jak vnitřnímu, tak vnějšímu objektu přiřadíme Interaktivní výplň, typ Lineární. Barvu do osy přechodu přidáme poklepáním.

Vínovou vnitřní část nyní buď nakopírujeme a lehce zvětšíme. Po přesunutí mezi menší vínovou část a podkladovou část změníme barvy Interaktivní Lineární výplně. Druhou variantou je přiřazení obrysové linky, kterou převedeme na objekt- Ctrl+Shift+Q, díky tomu jí pak můžeme přiřadit taktéž Lineární výplň. Do levé horní části přikreslíme nástrojem Ruční režim část, kterou se z flash disku

Nahrávám...
Nahrávám...