dnes je 19.5.2024

Input:

CorelDRAW: Inteligentní výplň při tvorbě loga

30.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Program CorelDRAW nabízí několik velice praktických nástrojů, jejichž použití však nemusí být na první pohled úplně jasné. Jedním takovým nástrojem je Inteligentní výplň, neboli smart fill tool. V jakémkoli místě, které je vizuálně uzavřené, vytvoří jedním kliknutím nový skutečně uzavřený a vyplněný objekt. Funkci tohoto nástroje žádný jiný nástroj nenahradí, využijeme ho např. při vytváření log, vektorových piktogramů anebo kreslení (obličej, postava).

V prvním příkladu vytvoříme nejprve tři kruhy Nástrojem Elipsa (Ctrl při tažení myší, rozkopírování). Jakmile vznikne oblast, kde se kříží křivky, máme k dispozici prostor, do kterého můžeme klepnout Nástrojem Inteligentní výplň. Tato místa jsou vyznačena červenými křížky.

Z těchto možností využijeme pravé horní protnutí dvojice elips, které později poslouží jako list. Inteligentní výplň se tvoří automaticky ve výchozí šedivé barvě, kterou lze kdykoliv snadno změnit. Buď ihned v Panelu vlastností, anebo později dodatečně pomocí Palety barev.

Pravý horní kruh již nepotřebujeme a můžeme tedy odstranit (Delete). Nyní klepneme Nástrojem Inteligentní výplň do vykousnutého kruhu, vznikne tak objekt, který nám poslouží jako jablko. Odstraníme zbytečné objekty, obrysy, přiřadíme barevné výplně a listy odsadíme. Motiv je na světě.

Na listech si můžeme předvést další využití Nástroje Inteligentní výplň, z pětice lístků vytvoříme nové logo. Prvním krokem bude systematické a symetrické rozkopírování. Už toto by nám mohlo posloužit jako logo, my si ale mezi lístky vytvoříme mezery. Přiřadíme tedy obrysovou linku- červená barva. Aby Nástroj Inteligentní výplň zafungoval, jak má, musíme Převést obrysy na objekt. To provedeme buď přes nabídku Objekt, (dříve

Nahrávám...
Nahrávám...