dnes je 29.5.2024

Input:

CorelDRAW: Krabička na dárek s potiskem a jmenovkou

3.8.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V tomto článku si předvedeme, jak vytvořit tematickou krabičku k jakékoliv příležitosti (narozeninám, Vánocům atd.). Ukážeme si vytvoření jednoduchého tvaru, import obrázku a jeho úpravu pro vytvoření výplně. Vše doplníme jednoduchým tvarem a nápisem.

Spustíme CorelDRAW, přednastavený rozměr pracovního prostoru, tedy list A4, tentokrát ponecháme a z Režimu barev zvolíme CMYK (počítáme s tiskem). Pro snadnější a hlavně přesnou práci si připravíme Vodicí linky, vyvoláme je symbolem pro Možnosti (také Ctrl+J). V nabídce zvolíme Dokument- Vodicí linky- Předvolby, přepneme se na Předvolby definované uživatelem, kde zvolíme Mezery. Výchozích 10mm můžeme odsouhlasit.

„Magnetickou" funkci vodicích linek aktivujeme v nabídce Přichytit, kde zaškrtneme Vodicí linky.

Nyní již nástrojem Ruční režim vytvoříme obrys krabičky, délka každé strany je 5 políček, tedy 50mm. Nezapomeňme na přesahy, které budeme potřebovat pro slepení krabičky. Na obrázku vidíme vzor, jak by měl obrys vypadat. Přehyby si můžeme zvýraznit přerušovanými čarami, avšak jejich vytvoření není nutné.

Dalším krokem bude přidání obrázku, který bude tvořit výplň (potisk) krabičky. Najdeme si obrázek či fotografii s odpovídající tématikou, či využijeme přiložené soubory. Pro vložení obrázku použijeme buď známé Kopírovat/Vložit anebo, jestliže je máme uložené, nabídku Soubor-Importovat. Klepnutím levého tlačítka myši do okna se obrázek vloží. Klepnutím pravého tlačítka myši na obrázek zobrazíme nabídku, kde vybereme Pořadí – Do pozadí stránky, to abychom viděli obrys krabičky navrchu na obrázku. Toto je možné provést také klávesovou zkratkou Ctrl+End. Obrázek zhruba velikostně upravíme a posuneme, podle

Nahrávám...
Nahrávám...