dnes je 21.4.2024

Input:

CorelDRAW: Leták

14.6.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním tutoriálu si vyzkoušíme udělat reklamní leták. Zvolíme vhodný formát, text, barvy a poutavé doplňky. Všechny komponenty vhodně rozmístíme a budeme exportovat.

První a nejdůležitější operací bude volba formátu. U reklamního letáku budeme volit něco, co zaujme. Tvar kruhu by byl sice poutavý, ale po vytištění by se musel přesně vystřihovat, aby vypadal tak jak má. Zvolíme tedy malý praktický obdélník o formátu A6, rozměry jsou 105 x 148mm. Necháme si v okně přednastavený formát A4 a vytvoříme obdélník se zmíněnými rozměry A6.

 

Panelu vlastností aktivujeme Přichytit k vodícím linkám a vytvoříme si 4 linky, které umístíme na okraje obdélníku A6. Vodicí linky se vytváří tažením z pravítka směrem do okna.

Nyní vložíme obrázek ruky, která drží v ruce pero (je přiložen níže). Pokud ho máme uložený v PC, zvolíme Soubor- Importovat, nalezneme ho a zvolíme importovat. Pokud ne, zvolíme např. variantu CTRL+C a v Coreldraw CTRL+V. Umístíme ho do pravého horního rohu. K obrázku vytvoříme nápis: Grafický design. Doporučuji použití fontu (typu písma), které má vzhled ručně psaného písma. Použil jsem Phont Phreak's handwriting, který je volně dostupný na stránkách http://www.dafont.com/, textu vhodně upravíme velikost a umístíme ho do okna k ruce, aby vypadalo, že je text vytvořen rukou z obrázku.

Můžeme si všimnout, že pozadí obrázku není úplně bílé a v místě kde končí, je tedy vidět přechod. Použijeme tedy Interaktivní průhlednost, kterou najdeme v kontejneru interaktivních nástrojů. A tímto nástrojem táhneme tak, jak můžeme vidět na obrázku níže.

Pod tuto upoutávku umístíme text, oslovující potencionální zájemce o naše služby. Například takto:

Text bychom měli napsat dobře čitelným, tedy spíše obyčejným fontem, nejlépe Arial,

Nahrávám...
Nahrávám...