dnes je 24.6.2024

Input:

CorelDRAW: Logo Corel 14 - 1. část

25.6.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním tutoriálu si vyzkoušíme, jak vytvořit logo programu CorelDraw, resp. jeho nejnovější verze, označované jako X4. Na logu CorelDraw dobře uvidíme, že opravdu pěkná reprezentativní práce (logo) nemusí být vůbec složitá a zdlouhavá. Logo můžeme potom použít třeba jako tapetu na pracovní plochu.

Spustíme CorelDraw. Přednastavený formát ponecháme v tuto chvíli bez úprav. V Panelu vlastností zvolíme měrné jednotky px, tedy pixely a vlevo u rozměrů podkladového papíru nastavíme rozměry rozlišení našeho monitoru, nejspíše tedy 1024x768px. Dále v Panelu vlastností nastavíme menší odsazení posunu z původních 30px na 1px a aktivujeme Přichycení k vodicím linkám.

Věděli jste, že stín pod připraveným papírem není jen tak na okrasu? Dvojitým poklepáním Levého tlačítka myši se nám otevře okno s vlastnostmi papíru.

Dalším krokem bude import obrázku, abychom měli vzor. Zvolíme tedy Soubor- Importovat, nalezneme v PC obrázek (přiložen pod tutoriálem) a importujeme do dokumentu. Po shlédnutí vzoru dojdeme k promyšlenému plánu, jak budeme logo vytvářet. Koš balónu je zaoblený obdélník a balón samotný vychází z tvaru kruhu, tím také začneme. Nástrojem Elipsa vytvoříme kruh, který budeme tvarově upravovat. Kruh můžeme nakreslit na vzor, abychom mohli přesně „obkreslovat". Abychom mohli měnit tvar kruhu, převedeme ho na křivky CTRL+Q nebo poslední ikonka v Panelu vlastností. Posuneme kruh tak, aby se horní linka dotýkala vrcholu balónu. Zmenšením výšky napodobíme tvar horní části balónu (čárkovaná elipsa) a za spodní uzel táhneme dolů nebo volíme klávesovou šipku dolů (odsazení posunu), až se tvar co nejvíce podobá. Ještě je třeba přitáhnout táhlo spodního uzlu blíže k němu.

Tvar zatím ještě není dokonalý, dvojitým poklepáním

Nahrávám...
Nahrávám...