dnes je 29.5.2024

Input:

CorelDRAW: Logo LOH 2012

1.8.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Olympijské hry v Londýně jsou v plném proudu a my si vyzkoušíme tvorbu loga, které tyto hry provází.

Spustíme CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn (A4 na výšku). Kombinací kláves Ctrl+I aktivujeme import obrázku, vybereme níže přiložený vzor: london2012_logo.jpg, který poslouží jako podklad. Zde můžeme výjimečně použít nástroj Obdélník se 3 body, kterým obtáhneme vnitřní čtyřúhelník. Po opětovném klepnutí nástrojem Výběr použijeme spodní dvojšipku k odpovídajícímu zkosení.

Další tvary je snazší obkreslit pomocí nástroje Ruční režim, kterým vždy klepneme v počátečním a koncovém bodě a navazováním vytvoříme uzavřený objekt. Pro lepší orientaci ho můžeme vyplnit např. šedivou barvou.

Takto snadno obkreslíme všechny růžové objekty, pokud je třeba doladění tvaru, použijeme nástroj Tvar a klávesové šipky. Dále se zaměříme na pětici kruhů. Ty vytvoříme nástrojem Elipsa a stisknutou klávesou Ctrl během tažení myší. (Tloušťku čáry- obrysu upravíme v Panelu vlastností.) Vytvoříme levý horní kruh, ten posouváme doprava se stisknutou klávesou Ctrl a navíc klepneme pravým tlačítkem myši pro tvorbu duplikátu. Proces zopakujeme kombinací kláves Ctrl+R. Dva sousedící kruhy poté označíme nástrojem Výběr a za střed této dvojice přesuneme na Kvadrant prostředního kruhu. Opět klepneme na pravé tlačítko myši.

Nápis London také ručně nakreslíme, začneme nástrojem Elipsa a tvorbou kruhů. V Panelu vlastností upravíme

Nahrávám...
Nahrávám...