dnes je 22.5.2024

Input:

CorelDRAW: No smoking

9.11.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dnešní článek budeme věnovat symbolu zákazu kouření. 15. listopad je mezinárodním nekuřáckým dnem, čímž se budeme tentokrát inspirovat. Vytvoříme propracovaný znak, který se ale, jak brzy zjistíme, skládá z několika jednoduchých částí.

Spustíme  CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn (A4 na výšku, režim barev RGB). Zvolíme nástroj Elipsa a tažením se stisknutou klávesou Ctrl vytvoříme kruh. Jeho kopii (Ctrl+C, Ctrl+V) uchopíme za rohové táhlo a se stisknutou klávesou Shift zvětšíme nebo naopak zmenšíme. Do prostoru mezi kruhy klepneme nástrojem Inteligentní výplň. (Barva nového objektu se může lišit.)

Dále označíme nástroj Obdélník, kterým vytvoříme obdélník přes kruh. Nejsnadněji v Panelu vlastností ho otočíme o 45° a to přepsáním hodnot v poli Úhel otočení. Na oba objekty - kruh i obdélník, použijeme nástroj Interaktivní výplň, který aplikujeme tažením. Nové obarvitelné body přidáme jednoduše poklepáním na přechodovou osu (mimo středové táhlo). Pokud bychom chtěli body přesně rozmístit, využijeme Panelu vlastností, kde můžeme napsat přesný údaj. Body obarvíme např. přetažením barvy z Paletky barev.

Následujícím krokem bude přidání textu. Po klepnutí nástrojem Text volně do prostoru napíšeme „NO SMOKING“, velikost písma a tučnost upravíme v Panelu vlastností, avšak až po označení nápisu nástrojem Výběr! Druhou možností je přetažení všech písmen nástrojem Text, podobně jako v programu Microsoft Word. Poté zvolíme v horní nabídce Text- Přizpůsobit Text osnově a nápisem NO

Nahrávám...
Nahrávám...