dnes je 15.4.2024

Input:

CorelDRAW: Novoroční karta

22.12.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním návodu si rychle a jednoduše vytvoříme návrh novoroční karty.

Spustíme CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn. Poklepáním na ikonu nástroje Obdélník vytvoříme obdélník o rozměru podkladového listu (A4). Ten pak uchopíme za horní nebo spodní táhlo a se stisknutou klávesou Shift (změna velikosti probíhá symetricky také na druhé straně objektu) zmenšíme výšku a uděláme tak užší pruh. Stejný postup opakujeme, ale během tažení ještě klepneme na pravé tlačítko myši, čímž vytvoříme duplikát a obdélníky tak budeme mít dva. Na jejich vybarvení použijeme nástroj Interaktivní výplň, jehož tažením přes objekt použijeme Lineární (v X5 Lomená čára) Typ výplně, barvy přiřadíme např. přetažením z Palety barev do obarvitelných čtverečků.

Pokračujeme aktivací nástroje Elipsa, jehož tažením se stisknutou klávesou Ctrl vytvoříme kruh. Opět použijeme nástroj Interaktivní výplň, tentokrát ale změníme Typ výplněPanelu vlastností na Radiální. Barvy přiřadíme opět přetažením z Palety barev.

Nyní se budeme věnovat odlesku, který vytvoříme pomocí dvou kruhů. Ty umístíme přes sebe, označíme nejprve červený a poté žlutý kruh a v Panelu vlastností zvolíme ikonu Oříznout.

Tento vykrojený objekt umístíme na střed kruhu, vyplníme Jednotnou bílou barevnou výplní a použijeme na něj nástroj Interaktivní průhlednost, který aplikujeme jednoduše tažením.

Dále pokračujeme částí, kterou je

Nahrávám...
Nahrávám...