dnes je 15.4.2024

Input:

CorelDRAW: Obálka

25.11.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním článku si vytvoříme prostorovou obálku. Bude nám stačit šikovná kombinace několika nástrojů, výplní a úprav vlastností.

Po spuštění CorelDRAW zvolíme Nový prázdný dokument a standardní nastavení ponecháme beze změn. Aktivujeme nástroj Obdélník a tažením vytvoříme obdélník o rozměrech cca 60x40mm (důležitý je spíše poměr stran 3:2). Jeho rohy zaoblíme v Panelu vlastností o 5.

Obdélník vyplníme bílou barvou, odstraníme obrys a zvolíme nabídku Efekty- Zešikmit. V ukotvitelném panelu, který se zobrazí u pravého okraje pracovního okna nastavíme Styl: Měkký okraj, Vzdálenost: 0,8mm a zbylá nastavení ponecháme beze změn, případně přednastavíme na Intenzita: 80, Směr: 115, Výška: 66. Odsouhlasíme volbou Použít. Panel můžeme zavřít.

Z levého pravítka vytáhneme vodicí linku, kterou přichytíme ke středu obdélníku. Ve Standardním panelu aktivujeme volbu Přichytit k: Vodicím linkám. Ze spodních rohů obdélníku vytvoříme linky za pomoci nástroje Ruční režim viz. obrázek níže. Nástrojem klepneme v počátečním a v koncovém bodě. Linky na sebe nenapojujeme, každá musí fungovat jako jeden objekt- pro pozdější vybarvení!

Po označení obou linek 2x klepneme na černý

Nahrávám...
Nahrávám...