dnes je 24.6.2024

Input:

CorelDRAW: Prostorový efekt

27.8.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V současnosti, kdy je grafika minimalistická a snaží sdělovat především a pouze důležitá fakta, může být těžké vymyslet nějaký decentní efekt, aby nebyla až příliš strohá. Grafiku velmi často tvoří pouze jedna kvalitní fotografie, hlavní sdělení, upřesňující text, logo, kontakt. Těchto pouhých 5 položek však musí být dokonale uzpůsobeno a to nebývá snadné. Tím se také nabízí menší prostor pro Vaší kreativitu a „efekty“ jsou spíše drobné. Jeden z nich, evokující prostorovost, si ukážeme dnes.

Nejprve do pracovního okna vložíme fotografii - využít můžeme buď vlastní, anebo přiložený vzor. Je-li fotografie v počítači, využijeme např. funkci Soubor - Importovat (Ctrl+I anebo ikona níže). Alternativou může být klasické Ctrl+C/V.

V této fotografii si pomocí Nástroje Elipsa vytvoříme kruh (Ctrl při vytváření), který umístíme částečně přes čelo ženy. Barvu upravíme výběrem Pravým tlačítkem myšiPalety barev, Šířku obrysuPanelu vlastností.

 

Fotografii nyní zkopírujeme- Ctrl+C/V a v Panelu vlastností zvolíme Upravit rastr, čímž se přepneme do aplikace Corel PHOTO-PAINT.

V PHOTO-PAINTU zvolíme nabídku Obrázek - Výřez a v okně, které se aktivuje, nastavíme úměrně nejprve

Nahrávám...
Nahrávám...