dnes je 14.6.2024

Input:

CorelDRAW: Replika iPodu

22.7.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Pokud jste v nedávné době pořizovali kapesní hudební přehrávač nebo mobilní telefon, jistě jste si všimli současné nabídky trhu. V těchto odvětvích jasně vévodí „aj pody“ a „aj founy“ a ostatní značky se pouze vezou svými kopiemi na těchto designových lahůdkách. Plakáty se těmito obdélníkovými předměty hemží a my si takový přístroj zkusíme vytvořit.

Po spuštění CorelDRAW zvolíme Nový prázdný dokument a ponecháme standardní nastavení beze změn. Aktivujeme nástroj Obdélník a tažením vytvoříme obdélník. Jeho rozměr upravíme v Panelu vlastností na 48x110mm. Také upravíme v Panelu vlastností Zaoblenost rohů obdélníku na 20%.

Stejným způsobem vytvoříme druhý obdélník, tentokrát o rozměrech 39x30mm a zaoblení všech rohů 5%. Nyní zvolíme nástroj Elipsa, kterým vytvoříme kruh o rozměrech 16x16mm a druhý 37x37mm.

Všechny objekty, které jsme doposud vytvořili, označíme a zvolíme poslední ikonu v Panelu vlastností- Zarovnat a rozmístit. Otevře se stejnojmenné dialogové okno, ve kterém zvolíme horní políčko Na střed a následovně Použít.

Kruhy leží svými středy na sobě (při posunu se automaticky přichytí) přibližně v polovině spodní části velkého obdélníku.

Aktivujeme nástroj Mnohoúhelník, před jeho použitím upravíme v Panelu vlastností Počet vrcholů nebo stran mnohoúhelníku na 3 a vytvoříme trojúhelník. Jeho rozměry upravíme opět v Panelu vlastností na 2x1,5mm a změníme Úhel otočení na 90°.

Trojúhelník nakopírujeme a vyplníme barvou, posun provedeme tak, aby se podobal ukázce níže a trojúhelníky

Nahrávám...
Nahrávám...