dnes je 21.4.2024

Input:

CorelDRAW: Retušování a úprava oblastí

12.10.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V návodu si předvedeme, jak s pomocí Corel PhotoPaint retušovat. Také provedeme barevnou změnu části fotografie.

Obě popsané techniky patří k často využívaným pracovním postupům při úpravě fotografií, které budeme do CorelDraw vkládat.

Spustíme CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn. Do dokumentu vložíme obrázek např. přes volbu Importovat (Ctrl+I). Obrázek s vozem je přiložen níže. Jestliže máme obrázek označený, v Panelu vlastností anebo po klepnutí na obrázek pravým tlačítkem myši bude k dispozici volba Upravit rastr. Tím spustíme aplikaci Corel PhotoPaint. Zde zvolíme nástroj Klonovat (C) nacházející se v kontejneru se symbolem červeného oka. Důležité vlastnosti upravíme v Panelu vlastností - Tvar a Velikost, Průhlednost, Prolnutí. Nastavení na obrázku níže je pro tento případ víceméně optimální.

Na rozdíl od aplikace Adobe Photoshop neprovedeme první klepnutí se stisknutou klávesou Alt, ale obyčejné klepnutí levým tlačítkem myši. Tím programu oznamujeme, z jakého prostoru budeme při retušování čerpat. Pokud nám tento prostor již nevyhovuje, pravým tlačítkem myši vybereme jiný. Všimněme si, že při pohybu myši a retušování se pohybuje také zdrojový kruh, musíme tedy být opatrní, abychom nepřesunuli také nežádoucí část obrázku. Doporučuji pohybovat se zleva doprava anebo naopak, aby se přemísťoval odlesk na boku vozu.

Také

Nahrávám...
Nahrávám...