dnes je 19.5.2024

Input:

CorelDRAW: Sněženky

13.4.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V článku se budeme věnovat přírodě, konkrétně tvorbě květiny — sněženky. Jistě není od věci umět takový objekt vytvořit v Corel Draw.

Spustíme  CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn. Prvním krokem bude příprava základních objektů- tvarů. Začneme kruhem za pomoci nástroje Elipsa a klávesy Ctrl během tažení. Dále čtvercem za pomoci nástroje Obdélník a opět Ctrl. Tyto objekty Převedeme na křivky kombinací kláves Ctrl+Q a dotvarujeme za pomoci nástroje Tvar.

Barevné výplně zvolíme takto- na lístky květu použijeme nástroj Interaktivní přechod- to znamená, že dovnitř lístku vytvoříme ještě jeden menší- bílý/světlý a přechod povedeme z velkého lístku- tmavšího do malého- světlejšího. Druhou variantou je použití nástroje Síťová výplň. Má své výhody i nevýhody, dá se jí barevně simulovat víceméně jakýkoliv tvar, v případě pravidelného tvaru okvětního lístku je vyplnění nástrojem Interaktivní přechod vhodnější. Vykousnutý ovál je vyplněn nástrojem Interaktivní výplň- typ Radiální.

Květ

Nahrávám...
Nahrávám...