dnes je 15.6.2024

Input:

CorelDRAW: Snowboard

5.1.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Zima je oficiálně zde, nicméně ve skutečnosti je stále teprve za dveřmi. Mnozí tak mají návštěvu hor před sebou, někteří se již na prkna a lyže dostali. Dnešní návod budeme věnovat snowboardu a jeho jednoduchému návrhu.

Spustíme CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn (A4 na výšku). Nástrojem Obdélník vytvoříme obdélník o rozměrech 55x270 mm- zde je důležitý spíše poměr stran než konkrétní rozměry. Než převedeme obdélník na křivky (poslední ikonka v Panelu vlastností), zaoblíme jeho rohy nastavením vysokých čísel do odpovídajících políček v Panelu vlastností. Poté Převedeme na křivky (Ctrl+Q).

Výsledný tvar ještě musíme doladit, k čemuž použijeme právě nástroj Tvar. Po jeho aktivaci označíme všechny uzly zaobleného obdélníku a ikonou +Panelu vlastností přidáme další uzly, poté prostřední ze zvýrazněných ikon převedeme čáry na křivky. Z nových uzlů pak využijeme pouze dva (zvýrazněné), které označíme a poslední ikonkou z nich uděláme Symetrické uzly. Klávesovými šipkami pak s těmito uzly manipulujeme směrem ke středu prkna a táhly pak naopak vzhůru anebo dolů směrem od středu.

Když máme hotový základní tvar, nakreslíme otvory pro připevnění vázání. Pokračujeme tedy aktivací nástroje Elipsa, kterým vytvoříme kruh (Ctrl během tažení). Jeho obrys odstraníme (pravým tlačítkem myši klepneme na křížek navrchu Palety barev) a přiřadíme černou jednotnou výplň. Kruh poté označíme a se stisknutou klávesou Ctrl ho posouváme. Než cokoliv pustíme, klepneme navíc na pravé tlačítko myši, čímž se vytvoří duplikát. Kombinací Ctrl+R pak dovytvoříme další kruhy stejně daleko od sebe vzdálené. Celý sloupec kruhů pak stejným postupem nakopírujeme

Nahrávám...
Nahrávám...