dnes je 22.5.2024

Input:

CorelDRAW: Tiskneme vizitky

9.7.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Program CorelDRAW je mocným nástrojem pro tvorbu veškeré grafiky. V případě, že jsme jen tvůrcem podkladů pro výrobu, vystačíme si se znalostí správného nastavení standardního tiskového PDF, případně vhodné volby formátu např. pro laser, plotr, apod. Jestliže ale máme k dispozici tiskárnu, pak můžeme z programu ihned tisknout. I zde jsou k dispozici funkce, které nám dokáží realizaci značně usnadnit, tedy zrychlit. Jak na výrobu a tisk vizitky si ukážeme nyní.

V prvním kroku vytvoříme Nový dokument (Ctrl+N), nastavíme Rozměry 90x50mm a Primární režim barev CMYK.

 

Dále je vhodné využít Vodicích linek pro rozvržení či orámování grafiky. Zvolíme nabídku- verze 2019: Rozvržení - Možnosti dokumentu - Vodicí linky - Předvolby.

Předchozí verze: Nástroje - Možnosti, Dokument - Vodicí linky - Předvolby a zaškrtneme Okraje stránky, případně v Typu předvolby nastavíme vlastní a zvolíme 5mm okraje.

 

Totéž však můžeme udělat i dodatečně manuálně- vytáhnout Vodicí linky z postranních pravítek k linkám předpřipraveným (okraje stránky) a umístit je klávesovými šipkami o 5mm směrem do vizitky. Vzdálenost posunu klávesových šipek nastavíme v základním Panelu vlastností.

 

Co je v každém případě nutností, je aktivování jejich „magnetické funkce“ v nabídce

Nahrávám...
Nahrávám...