dnes je 3.3.2024

Input:

CorelDRAW: Tiskové PDF

16.3.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dnes si ukážeme, jak správně nastavit tiskové PDF, abychom se nesetkávali s návratem grafiky z tiskárny s jakýmikoliv připomínkami. Při publikování projdeme detailní nastavení, které si následně uložíme jako vlastní předvolbu.

Předpokladem bezproblémového tiskového PDF je používání barev v režimu CMYK v průběhu vytváření tiskoviny. Právě míchání režimů RGB a CMYK způsobuje nejčastější problémy, tedy odchylky v barvě či reklamaci souboru od tiskárny. (Primární) režim barev CMYK nastavujeme již v okně Vytvořit nový dokument. Výběrem této volby se bude vpravo nabízet Paleta barev CMYK.

Další nutností je úmyslný přesah barevných objektů (vč. vložených rastrů - nejčastěji fotografií) a to o min. 3mm. Jedná se o standardní přesah, neboli spadávku. Příkladem je zde vizitka, čistý rozměr 90x50mm.

Jestliže máme grafiku hotovou, přejdeme k vytvoření PDF. V nabídce Start zvolíme Publikovat do PDF, zkratku případně nalezneme na Standardním panelu

Ve stejnojmenném okně zvolíme Předvolbu PDF: Předtisková příprava a pokračujeme volbou Nastavení. Na první kartě Obecné bychom u vícestránkového dokumentu upřesnili exportované stránky, důležitá je zde

Nahrávám...
Nahrávám...