dnes je 22.7.2024

Input:

CorelDRAW: Tvorba šablony pro návrh oblečení

16.3.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V návodu si vytvoříme šablonu pro návrh oblečení. Obrázků na internetu najdete nespočet, ale takových, které se dají použít, tedy ve vektorové podobě, najdete minimum, pokud vůbec. Nezbývá než si z obrázku vytvořit šablonu za pomoci trasování. Postup je řešením všech situací, kdy je možné čerpat z nějakého rastrového vzoru.

Po spuštění CorelDraw a volbě Nový dokument ponecháme standardní nastavení beze změn. Přes volbu Soubor-Importovat anebo zkopírováním vložíme níže přiložené obrázky „mikina.jpg“ a „bunda.jpg“. Nejlepší podklady pro trasování jsou takové, kde jsou jednotné výplně, vysoké kontrasty mezi nimi a samozřejmě slušná kvalita. Hned po vložení obrázků přejdeme k trasování. Označíme modrou bundu a v Panelu vlastností zvolíme Trasovat - Obrysové trasování - Logo (nyní libovolné).

V dialogovém okně mezi Typy obrázku vyzkoušíme varianty a zvolíme v tomto případě Logo, výsledek se jeví jako nejvhodnější. Zvýšíme Detaily a Vyhlazení rohů (10), zaškrtneme Odstranit původní obrázek a Odebrat pozadí, Sloučit sousedící objekty a Odstranit překrývající se oblasti objektů. Při tvorbě náhledu sledujte ve spodní části údaj Křivky - to je počet objektů, které budou trasováním vytvořeny. Nastavením tedy hledáme kompromis mezi kvalitou a počtem těchto objektů/křivek.

Nahrávám...
Nahrávám...