dnes je 20.6.2024

Input:

CorelDRAW: Vinobraní

31.8.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jak jste možná postřehli, velmi často je téma návodu spojeno s datem anebo měsícem jeho vydání. Září a tedy začátek školního roku jsme využili vloni k tvorbě rozvrhu hodin, tentokrát se zaměříme na dospělejší téma, a to vinobraní, které také vychází zhruba na září. Vytvoříme hrozen, který se stane hlavním motivem jednoduchého loga.

Spustíme CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn (A4 na výšku). Aktivujeme nástroj Elipsa a za stisknuté klávesy Ctrl vytvoříme tažením kruh. Přiřadíme barevnou výplň z Palety barev a aktivujeme nástroj Interaktivní výplň. V Panelu vlastností upravíme typ výplně na Radiální a přiřadíme odpovídající barvu/y.

Do tohoto kruhu vytvoříme menší, který vyplníme bílou barvou. Po druhém klepnutí na objekt nástrojem Výběr jím otočíme za jednu z rohových dvojšipek, díky Ctrl otáčíme po násobcích 15° a můžeme tak snadno pootočit objektem o 45°. Kombinací kláves Ctrl+Q převedeme objekt na křivky a nástrojem Tvar označíme jeden z uzlů (pravý spodní) ten posuneme pomocí klávesových šipek.

Na tento deformovaný kruh aplikujeme Interaktivní stín, prostým tažením stejnojmenným nástrojem, přibližně

Nahrávám...
Nahrávám...