dnes je 29.5.2024

Input:

CorelDRAW: Virtuální autotuning

5.4.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dnes se podíváme na převedení rastrového obrázku do křivek. Použijeme program CorelTrace, který je součástí balíku CorelGraphicSuite, a vyjdeme vstříc uživatelům CorelDraw, kteří by rádi dělali virtuální tuning právě v tomto programu a nevědí si rady.

Co je to virtuální tuning? Je to velmi prosté, vezmeme obrázek automobilu a pomocí grafického programu, vektorového či rastrového, jej upravíme podle našich představ. Je to velmi zajímavé a oproti běžnému tuningu rozhodně méně finančně náročné. V této disciplíně jsou i soutěže s mnoha kategoriemi. Například v časopisech dostaneme černé obrysy vozu, jejichž úprava záleží pouze na nás, poté stačí odevzdat a čekat na výsledky posuzování.

Naším prvním krokem bude importování obrázku, zvolíme tedy Soubor - Importovat, nalezneme obrázek v našem PC a zvolíme importovat. Stisknutím klávesy P vystředíme obrázek na stránku a té zvolíme v Panelu vlastností orientaci Na šířku (k dispozici na panelu vlastností, když není vybrán žádný objekt).

Jak můžeme na obrázku vidět, těsně nad autem je čárkovaná čára, označíme tedy obrázek nástrojem Tvar a zvolíme horní dva body, které posuneme dolů tak, abychom čárkovanou čáru odřízli.

Když máme obrázek vybraný, zvolíme Rastry - Oříznout rastr. Opět v nabídce Rastry zvolíme Trasovat rastr. Spustí se nám součást CoreluGraphicSuite, která se nazývá CorelTrace, má velmi jednoduché okno a nabídku. Po vyzkoušení variant mi jako nejlepší vyšlo nastavení na Obrys (první ikonka odshora v levém panelu) a PřesnostPanelu vlastností, který známe z CorelDraw, nastavíme na 50%. Poslední ikonkou v Panelu vlastností spustíme samotné trasování. Nyní už jen zvolíme Soubor - uložit výsledek trasování, zvolíme název a umístění dokumentu a ponecháme přednastavený typ CMX.

CorelTrace ukončíme/minimalizujeme a v CorelDraw opět využijeme fce. Importování,díky které importujeme vzniklý ____.cmx soubor. Původní obrázek můžeme smazat. Když máme nové

Nahrávám...
Nahrávám...