dnes je 19.5.2024

Input:

CorelDRAW: Vlajka ČR

12.5.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Hokej je aktuálním tématem dnešních dnů. Všude kolem nás jsou vlajky účastněných zemí. Právě proto si v dnešním článku vytvoříme pěkně vypadající českou vlajku, umístěnou ve stínovaném vektorovém objektu.

Spustíme CorelDraw a po volbě Nového dokumentu ponecháme standardní nastavení beze změn. Za pomoci nástroje Elipsa a klávesy Ctrl během tažení vytvoříme kruh. Aktivujeme nástroj Ruční režim a nakreslíme linky, rozdělující kruh na tři pole.

Do těchto polí klepneme nástrojem Inteligentní výplň, čímž vytvoříme tři vyplněné objekty. Přiřadíme jim vhodnou barevnou výplň- jednotný typ. Rozdělující linky můžeme odstranit.

Pod tuto vlajku vytvoříme další dva kruhy, můžeme vycházet z kruhu, který je umístěný pod třemi objekty- pokud se nám nedaří kruh označit, vybíráme se stisknutou klávesou Alt. Jakmile je kruh označený, se stisknutou klávesou Shift ho zvětšujeme za rohové táhlo. Během tažení klepneme navíc pravým tlačítkem myši, čímž vytvoříme duplikát. V Panelu vlastností změníme pořadí ikonou Do pozadí vrstvy (Shift+PageDown). Na tyto dva kruhy

Nahrávám...
Nahrávám...