dnes je 17.6.2024

Input:

CorelDRAW: Zmrzlina

2.8.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Studentům začaly prázdniny a počasí nás nemilosrdně opéká. V CorelDRAW se budeme zabývat odlehčenou letní tématikou a proti úmornému vedru si vytvoříme vektorovou zmrzlinu.

Po spuštění CorelDRAW zvolíme Nový prázdný dokument a ponecháme standardní nastavení beze změn. Aktivujeme nástroj Obdélník a tažením vytvoříme dva obdélníky, jeden o rozměru přibližně 100x275mm, druhý 25x120mm.

Označíme nejprve větší obdélník a v Panelu vlastností změníme zaoblení rohů na 100 v případě dvou horních a 10 v případě spodních rohů. Menší obdélník bude mít zaoblené pouze spodní rohy, jejich zaoblení nastavíme na 100.

Dalším krokem bude přidání perspektivy, nejprve obdélníky seskupíme- Ctrl+G a poté zvolíme nabídku Efekty- Přidat perspektivu. Manipulujeme se čtyřmi rohovými body červené sítě tak, aby byl výsledek podobný ukázce níže.

Obdélníky opět rozpojíme Ctrl+U, označíme pouze jeden z nich - větší a v Panelu nástrojů aktivujeme nástroj Interaktivní vysunutí. V Panelu vlastností tohoto nástroje zvolíme jiný Typ a tažením použijeme na objekt.

Na spodní obdélník použijeme stejný stejně nastavený nástroj vysunutí, jen tažení

Nahrávám...
Nahrávám...