dnes je 3.3.2024

Input:

Datové schránky: Přeposlání přijatých datových zpráv do e-mailu

11.6.2010, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Když byly zavedeny datové schránky, tak vyvstal jeden zásadní problém – jak zprávy z těchto schránek uchovávat.

Dle zákona totiž ve schránce zůstane dokument 90 dní, a potom je odstraněn. Jenže spoustu dokumentů bychom si raději archivovali a zálohovali. Ale jak?

Prostým zkopírováním dokumentu to sice lze, ale není to ani moc operativní, ani průkazné. Navíc nemáme jistotu, že to bude někdo takto akceptovat…

Pomineme otázku, proč se todle musí rok po zprovoznění datových schránek řešit a proč to nemají schránky již integrováno….

Uvažujeme tedy o nějakém programu, který se prostřednictvím své konfigurace obsahující přístupové údaje dostane na naší datové schránky a stáhne z ní dokumenty, které tam jsou….

Prohledával jsem internet a spousty odkazů, instaloval jsem spoustu volně stažitelných programů nejrůznější kvality…. ale pořád mi něco chybělo. Všechno to byl vpodstatě nějaký „lepší“ přístupový SW do datové schránky, který sice mohl pracovat v offline režimu a byly v něm staženy datové zprávy, nicméně to nebylo moc universální. Představoval jsem si to spíš tak, že mi budou tyto datové zprávy chodit do mailu…. Po nějaké době jsem objevil program tzv. Outlook konektor, který uvedené stahování do mailu řešil – ovšem zase pouze do MS Outlook. Vše bylo tak jednoúčelné….

Potom jsem narazil na to, co jsem hledal – program, který se připojí na datovou schránku, stáhne z ní zprávy do nastavených složek v počítači (ve formátu PDF) a následně tyto zprávy jednotlivě přepošle prostřednictvím mailu jako doručenou poštu s patřičným komentářem.

A to je přesně to, co považuji za ideální: mít zprávy jednak v počítači a jednak v mailu (a to bez ohledu jakého mailového klienta používám) a současně nabýt odkázán pouze na Outlook.

Uvedený program se nazývá ISDS2Mail a je ke stažení včetně podrobné dokumentace na: http://www.isds2mail.cz/

Zde se nabízí ke stažení ve dvou verzích: komerční a free, kterou si aktivujete zaslání údajů a následným obdržením registrace.

K funkčnímu

Nahrávám...
Nahrávám...