dnes je 2.3.2024

Input:

Excel 2007: Makra – VBA – Filtry – 9. část

19.1.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Rok 2012 jsme zahájili použitím rozšířených filtrů v kombinaci s VBA. Byla by škoda neukázat si ještě další možnosti, které rozšířené filtry nabízejí. Jedna z nich je možnost „Kopírovat jinam“.

Podkladová úloha: Pracujeme již podeváté se stejnou rozsáhlejší tabulkou. Stáhněte si sešit 2012-02 Filtry.xlsm z odkazu na konci článku. Sešit otevřete. Uvidíte zhruba toto:

Od minulého dílu jsou zde dva nové sloupce „Spoluprace_Od“ a „Spoluprace_Do“, jejichž význam je zhruba takový: Kde není vyplněno nic, tak jsme s tímto člověkem dosud nespolupracovali, kde je vyplněno „Od“, ale ne „Do“, tak s ním dosud spolupracujeme, a kde je vyplněno i „Do“, tak jsme spolupráci ukončili.

Dostali jsme naléhavý úkol najít seznam všech měst, kde se vyskytuje nějaký Jan Hlaváček. Pokud by to bylo jednorázové, mohli bychom zcela bez maker s automatickým filtrem vyfiltrovat všechny záznamy, kde je v příjmení Hlaváček a ve jméně Jan, a pak se podívat do nabídky filtru ve sloupci Obec a tam ten seznam je. Pouze bychom ho tvořili ručně třeba za pomoci odškrtávání na papíře. Ve chvíli, kdy podobnou úlohu budeme dostávat pravidelně několikrát denně a s různými příjmeními a městy, bude se nám makro hodit.

Na list Param si uložíme kritéria pro potřebný rozšířený filtr:

Pomocí rozšířeného filtru nejprve vypíšeme dole pod databází výběr sloupců jen pro Příjmení, Jméno a Obec a to

Nahrávám...
Nahrávám...