dnes je 20.6.2024

Input:

Excel 2007: Makra – VBA - Uživatelská funkce – 17. část

24.10.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V předchozím dílu jsme dostali od předsedy klubu předaný požadavek od CIA taktně zkoumat vztah uchazeče k náboženství. Začali jsme si k tomu účelu tvořit „nářadí“. Dnes se pokusíme projekt uvést do částečné funkčnosti.

Podkladová úloha: Pracujeme se sešitem, v němž je formulář, jejž je třeba vyplňovat. Posledně nás předseda klubu překvapil požadavkem, že CIA se obává infiltrace islámských teroristů do klubu. Požádali jej, aby součástí formuláře byly otázky nenápadně vyzvídající vztah uchazeče k náboženství. Stáhněte si sešit 2012-22 UD-funkce.xlsm z odkazu na konci článku. Sešit otevřete. Uvidíte zhruba toto (od posledně se ještě na tomto listu nic nezměnilo):

Jak vidíte na obrázku, uživatel by měl dostat možnost vybrat např. Taoismus, Judaismus, Křesťanství, a v buňce C30 bychom měli průběžně zobrazovat text: „Taoismus, Judaismus, Křesťanství“.

Jako nadějné se na první pohled jevilo naprogramovat formulář, v němž by byly zatrhávací položky. To jsme však zamítli, protože každé další náboženství do seznamu by vyžadovalo formulář přeprogramovat. Proto jdeme cestou ComboBoxu přímo na listu a k němu přidružíme program ve VBA.

V této verzi však může uchazeč zvolit vždy jen jedinou položku. Minule jsme naplánovali, že

Nahrávám...
Nahrávám...