dnes je 15.4.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Data - karta Načíst externí data - 2. část

14.11.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V minulém pojednání jsme se seznámili se spolupráci programů Excel a Access, nyní se zaměříme na spolupráci Excelu s daty umístěnými na internetu.

Na internetu se vyskytuje mnoho tabulek s údaji, které můžeme upotřebit pro různé výpočty v našich tabulkách. Typicky může jít třeba o kurzové tabulky banky.

Pro přenesení takových údajů z internetu přímo do tabulky použijeme nabídku Data, kde na záložce Načíst externí data potvrdíme ikonu Z webu

 

Zobrazí se dialogové okno:

Do pole Adresa zapíšeme internetovou adresu stránky s tabulkou (v našem případě banky) a stiskneme tlačítko Přejít. Načte se požadovaná stránka. Posuneme obsahem okna tak, abychom viděli požadovanou tabulku. Každá tabulka má u sebe značku se šipkou ve žlutém poli. Označíme tabulku tak, že klikneme myší na symbol šipky - změní se na zelené políčko se zatržítkem.

Potvrdíme tlačítko Importovat. V následujícím dialogovém okně nastavíme, kam mají být importovaná data umístěna. Při volbě Existující list můžeme stisknout  barevné tlačítko v tomto poli a v listě označit buňku, kde má tabulka začínat (jinak je přednastavena adresa buňky, kde byl umístěn kurzor).

Pokud bychom potřebovali, stiskneme tlačítko Vlastnosti, kde můžeme zadat některé požadavky na importovaná data (např. uložení definice dotazu, nastavení obnovování dat, formát apod.).

Dialogové ono Importovat data potvrdíme a poté již

Nahrávám...
Nahrávám...