dnes je 21.4.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Domů - karta Buňky

7.12.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Karta Buňky obsahuje nástroje pro manipulaci se sloupci, řádky a dále nástroje pro klasické formátování buňky.

Nejprve si ukážeme, jak karta Buňky vypadá.

 

Název nabídky Vložit může být pro uživatele na první pohled trochu zavádějící. Z minulých verzí jsme byli zvyklí na existenci příkazu Vložit, pomocí kterého jsme vkládali kopírované prvky a dále na existenci nabídky Vložit v hlavním panelu nabídek, která sloužila pro vkládání např. grafů, funkcí, objektů apod. Naše nabídka Vložit s tím však nemá nic společného. Slouží pro vkládání oblastí buněk, sloupců, řádků a celých listů. Pro vložení listu je však pohodlnější použít nový ovládací prvek:

 

Ten, kdo je zvyklý pracovat ve starších verzích, možná bude preferovat využití místní nabídky, kterou vyvoláme pravým tlačítkem myší v oblasti listu:

   

Zde je „po staru" k dispozici příkaz Vložit buňky. Jestliže jsme předtím označili řádek nebo více řádků, budou vloženy řádky. Totéž platí pro označené sloupce nebo pro označenou oblast buněk.

Opakem nabídky Vložit je zde nabídka Odstranit, která umožní odstranění oblastí buněk, řádků nebo sloupců z tabulky, také pro odstranění celého listu ze sešitu. Rovněž v případě odstranění můžeme využít místní nabídku (tak jako v dřívějších verzích), kde je příkaz Odstranit (tj. stejně jako dříve se odstraní označený sloupec/řádek/oblast buněk). Pro odstranění listu funguje samozřejmě i dřívější postup - vyvolání místní nabídky (pravé tlačítko myši) z oblasti ouška listu.

Tato místní nabídka je pro kompletní manipulaci s listy obecně nejpříhodnější.
Dostáváme se k poslední nabídce na kartě Buňky, tj. k příkazu Formát.

Zde najdeme příkazy pro nastavení výšky řádků a šířky sloupců. Příkazy Přizpůsobit výšku řádků, Přizpůsobit šířku sloupců přizpůsobí vybraný řádek nebo

Nahrávám...
Nahrávám...