dnes je 21.4.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Domů - Rychlé formátování tabulky

9.11.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dnes si ukážeme další možnosti pro úpravu tabulky, které se nacházejí v nabídce Domů.

Na kartě Styly, kterou najdeme v nabídce Domů, máme k dispozici celkem zajímavé pomůcky pro rychlé formátování tabulky.

Jestliže rozbalíme nabídku ikony Formátovat jako tabulku, zobrazí se galerie připravených stylů, které můžeme přímo aplikovat na označenou oblast tabulky. Pokud jsme tabulku předem neoznačili, zobrazí se dialogové okno, které umožní provést označení oblasti dodatečně. To provedeme stisknutím barevného tlačítka a následným označením oblasti v listu:

Můžeme stisknout pravé tlačítko na libovolném náhledu stylu - zobrazí se místní nabídka:

Příkaz Použít a smazat formátování použijeme, pokud je tabulka již nějakým způsobem naformátována a my chceme toto formátování přímo nahradit zobrazeným stylem podle náhledového políčka.
Příkaz Použít (a zachovat formátování) použijeme, pokud je již tabulka částečně zformátována a potřebujeme ji pouze zdokonalit pomocí navrženého stylu.
Jestliže naopak navržený styl vyhovuje pouze částečně, máme možnost jej duplikovat pomocí příkazu Duplikovat (přednastavený styl, který je součástí programu, nelze přímo měnit, proto je příkaz Změnit nepřístupný, stejně tak jej nemůžeme odstranit). Duplikací vznikne kopie stylu, který můžeme vhodně pojmenovat a upravovat jeho jednotlivé prvky.

Prvek označíme v sezamu Prvky

Nahrávám...
Nahrávám...