dnes je 15.7.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Domů - Styly buňky

23.11.2007, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V Excelu 2007 najdeme pro snadnější formátování galerii připravených stylů buňky. Nové styly buňky si můžeme také sami připravit.

Pro pohodlnější formátování můžeme v tabulce používat tzv. styly buňky. Jestliže máme aplikovat styl buňky, označíme samozřejmě nejprve oblast - souvislou nebo nesouvislou - na kterou máme v úmyslu styl použít.

Rozbalením nabídky ikony Styly buňky se zobrazí galerie předdefinovaných stylů.

Jsou zde k dispozici přednastavené formáty pro různé kategorie dat, která se mohou vyskytovat v tabulce. Styl se zobrazí v označené oblasti hned, jak najedeme myší na jeho náhled v této galerii. Pro přenesení stylu do tabulky postačí kliknutí na odpovídající náhled.
Poslední sekce této galerie je věnována základním formátům pro číselné údaje.
Na konci galerie najdeme příkaz Nový styl buňky. Po jeho potvrzení je vyvoláno dialogové okno, které známe z předchozích verzí Excelu:

Do pole Název stylu zapíšeme vhodný název stylu. Další část tohoto okna obsahuje příklad stručného popisu použitých vlastností formátování. Pro definici vlastního stylu použijeme tlačítko Formát. To vyvolá další dialogové okno, které rovněž známe z předchozích verzí programu.

Můžeme zde použít celkem 6 karet, pomocí nichž nastavujeme formátové vlastnosti buňky. Jestliže nastavíme všechny vlastnosti - např. formát čísla, výplň apod.,  uzavřeme dialogové okno tlačítkem OK. Také předchozí dialogové okno potvrdíme. Nově nadefinovaný styl bude k dispozici nahoře v galerii stylů - včetně

Nahrávám...
Nahrávám...