dnes je 18.4.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Rozložení stránky - karta Motivy - 2. část

6.8.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Seznámíme se s možnostmi, které najdeme na kartě Vzhled stránky. Tato nastavení využijeme při přípravě souboru pro tisk.

Karta Vzhled stránky z nabídky Rozložení stránky vypadá takto:

První ikona Okraje slouží pro nastavení okrajů tiskové strany. Pomocí šipky můžeme rozbalit seznam, který nám umožní použít některé ze standardních nastavení, případně můžeme potvrdit příkaz Vlastní okraje na konci seznamu.

Příkazem Vlastní okraje vyvoláme dialogové okno, které umožní nastavit přesné hodnoty okrajů pro každý zvlášť a dále rozměry pro záhlaví a zápatí stránky:

Pomocí tlačítek můžeme potom přímo vyvolat tiskové dialogové okno Tisk, případně si ještě před tiskem zobrazíme Náhled.

Ikona Orientace je jednoduchá - pomocí šipky si zobrazíme pouze položky Na výšku nebo Na šířku. Potvrzením položky přepneme orientaci tiskové strany.

Rozbalovací seznam ikony Velikost umožní zvolit některý z normalizovaných rozměrů papírů nebo obálek. Přednastavený je obvyklý formát A4.

Ikona Oblast tisku má opět dva příkazy:

 

Před použitím příkazu Nastavit oblast tisku označíme oblast v listu, která se má tisknout. Potom potvrdíme tento příkaz. Označená oblast bude ohraničena přerušovanou čarou. Jestliže je nastavena již jedna oblast tisku, najdeme v nabídce ještě příkaz Přidat do oblasti tisku. Můžeme tedy označit ještě další část tabulky - třeba i nesouvislou oblast - a tento příkaz potvrdit. Každá z přidaných oblastí se bude tisknout na vlastní stránce.

Oblast tisku zrušíme, pokud potvrdíme

Nahrávám...
Nahrávám...