dnes je 19.5.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Vložení - karta Ilustrace

21.2.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V dnešním článku si vysvětlíme, jak do souboru vkládat různé grafické prvky - obrázky, kliparty, kreslené tvary nebo diagramy SmartArt.

Nejprve si ukážeme celou kartu Ilustrace.

Nejběžnější činností bude určitě vkládání obrázků, které mají uživatelé připravené na pevném disku (skenované soubory, fotografie apod.). Stisknutím ikony Obrázek vyvoláme známé dialogové okno pro volbu souborů:

 

Jako oblast hledání je přednastavena složka Obrázky (zobrazují se její podsložky). Jestliže jsme obrázky umístili do jiné složky, můžeme nastavit Oblast pomocí položek v levé části okna a dále potom listovat ve složkách - např. Dokumenty/Foto/Firemni/stavba1.jpg (každý uživatel má jiné zvyky pro ukládání souborů s obrázky). Po nalistování obrázku jej myší označíme a stiskneme tlačítko Vložit.
Další ikonou pro vložení obrázku, případně multimediálního souboru je ikona Klipart. Jejím stisknutím se zobrazí vpravo okno pro vyhledání a manipulaci s kliparty:

 

Zde jsou k dispozici pole:

Hledat - slouží pro zadání klíčového slova, pokud bylo ke klipartu přiřazeno.
Prohledávat - nastavení umístění, kde má být klipart vyhledán
Očekávané výsledky - upřesnění typů souborů (např. obrázky, zvuk, video a nastavení jejich formátů.
Dole je odkaz Uspořádat klipy, kterým můžeme zobrazit Galerii klipartů:

S touto galerií potom můžeme pracovat podobně jako s Průzkumníkem Windows nebo podobným diskovým manažerem (tedy programem pro organizaci souborů na disku) - rozbalujeme seznamy

Nahrávám...
Nahrávám...