dnes je 29.5.2024

Input:

Excel 2007: Nabídka Zobrazení - karta Okno - 2. část

9.7.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Zaměříme se na práci s více otevřenými soubory, jak mezi nimi přepínat, jak uspořádat obsah okna.

Připomeneme si kartu Okno:

Jestliže máme otevřený pouze jediný soubor, jsou některé příkazy nepřístupné - světle šedé. Začnou fungovat teprve, když otevřeme další soubor nebo soubory.

Seznam otevřených souborů vidíme, jestliže stiskneme šipku u ikony Přepnout okna:

Právě zobrazený sešit je označen zatržítkem, do ostatních sešitů přepneme potvrzením názvu na zobrazeném seznamu.

Potřebujeme-li vidět otevřené sešity současně, potvrdíme příkaz Zobrazit vedle sebe. Soubory se pak zobrazí v oknech umístěných vodorovně. V takovém případě se okno stane aktivním po umístění kurzoru do listu a můžeme tedy pracovat střídavě s jedním či druhým otevřeným oknem. Souborů můžeme mít otevřených i více než dva. V takovém případě po potvrzení příkazu Zobrazit vedle sebe zviditelníme dialogové okno, v němž můžeme vybrat soubor, který se bude zobrazovat spolu s momentálně aktivním souborem:

Příkazem Zobrazit vedle sebe lze tedy zobrazit současně vždy jenom obsah dvou souborů, i když je jich otevřených více. Pokud bychom potřebovali zobrazit všechny tyto otevřené soubory, použijeme příkaz Uspořádat vše.

Současně s příkazem Zobrazit vedle sebe je možné využít příkaz Synchronní posuv. Tím zajistíme, že při posunování pomocí posuvníků soubory rolují společně.

Aktivně zobrazený soubor můžeme zneviditelnit pomocí příkazu Skrýt. Takový soubor zůstává otevřený, ale nezobrazuje se - potom můžeme znovu

Nahrávám...
Nahrávám...