dnes je 20.4.2024

Input:

Excel 2007: Nástroje grafu - Formát

1.5.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Nástroje, které nám umožní upravovat vzhled grafu, jsou ve verzi 2007 k dispozici v nabídce Nástroje grafu - Formát.

Tato nabídka je dostupná, je-li graf označen.

Karta Aktuální výběr.:

 

Nahoře je k dispozici rozbalovací seznam pro výběr oblasti, kterou budeme formátovat. Nyní zde vidíme např. text Svislá osa(hodnota)....

Po rozbalení tohoto seznamu vidíme jednotlivé části, ze kterých je graf složen a označení části pro účely formátování můžeme provést pomocí potvrzení některé položky seznamu.

 

Jiná možnost pro výběr oblasti je kliknout na oblast přímo v grafu. Pokud tedy klikneme přímo v grafu na legendu, je to stejné, jako kdybychom potvrdili položku Legenda z  rozbalovacího seznamu (viz předchozí obrázek).

Na kartě Aktuální výběr potom potvrdíme příkaz Formátovat výběr. Zobrazí se dialogové okno podobné následujícímu (v tomto případě jsme označili datovou řadu):

 

Obsah tohoto dialogového okna se liší v závislosti na vybrané části grafu. Zpravidla zde najdeme možnosti nastavení výplně, barev, ohraničení, efektů apod.

Posledním příkazem na kartě Aktuální výběr - Obnovit a srovnat se stylem - zrušíme formátování označené části grafu.

Karta Styly tvaru

 

Práce s touto kartou pět předpokládá, že budeme mít označenou (aktivní) určitou část grafu. Je zde k dispozici galerie s náhledy. Označenou část grafu upravíme jednoduše potvrzením náhledového pole (více náhledových polí zobrazíme kliknutím na ovládací prvek v rohu - vyznačeno červeným obdélníkem).

Součástí této karty jsou také rozbalovací seznamy Výplň tvaru, Obrys tvaru, Efekty tvarů. V rozbalovacích

Nahrávám...
Nahrávám...