dnes je 29.5.2024

Input:

Excel 2007: Uživatelské nastavení programu

23.7.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Uživatel má možnost, jak si nastavit některé vlastnosti a chování programu Excel. Možností je tolik, že není možné všechny dopodrobna rozebírat, ukážeme si tedy alespoň ty, které se používají nejčastěji.

Přístup ke konfiguraci programu je pomocí tlačítka Office, v jehož nabídce najdeme tlačítko Možnosti aplikace Excel:

Tímto tlačítkem otevřeme dialogové okno, ve kterém můžeme měnit řadu přednastavení programu.

Vlevo je sloupec pro volbu kategorie nastavení. Po provedení této volby se v pravé části dialogového okna zobrazí různá nastavení, která si uživatel může upravovat. U některých polí najdeme malý symbol s písmenem „i" - při umístění kurzoru myši na tento symbol se zobrazí vysvětlivka k danému nastavení:

V některých kategoriích je tolik možností nastavení, že se nemohou v pravé části zobrazit vcelku, v tom případě je k dispozici posuvník pro svislé rolování (u pravého okraje dialogového okna).

Abychom zjistili, co jednotlivá nastavení ovlivňují, zvolíme v levém sloupci kategorii a potom stiskneme tlačítko s otazníkem v pravém horním rohu - tím se zobrazí okno s nápovědou, které obsahuje seznam a popis jednotlivých nastavení:

Zastavíme se nyní u kategorie Přizpůsobit. Ta nám umožní zařazovat nejčastěji používané ikony do tzv. Panelu nástrojů Rychlý přístup:

Po volbě této kategorie se zobrazí dialogové okno:

V poli Zvolit

Nahrávám...
Nahrávám...