dnes je 20.4.2024

Input:

Excel 2013: Komentáře

27.6.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při práci v tabulkách jste už určitě přišli na to, že pokud do číselné buňky zapíšete text, celá buňka se změní v buňku textovou a už se s ní nedá počítat běžným způsobem. Přitom byste si k dané buňce někdy potřebovali dopsat nějaký text, například ohledně ověření data, splatnosti faktury, postupu výpočtu atd. Právě pro tyto případy má Excel 2013 možnost napsat k dané buňce text v takovém režimu, ve kterém vložíte poznámku, kterou lze kdykoliv přečíst, případně opravit, a přesto buňka zůstane nadále číselnou. Takto vloženému textu se říká komentář.

Vytvoření komentáře

Nejprve si klepněte na buňku, ke které potřebujete komentář vytvořit. Poté na kartě REVIZE klepněte na ikonu Nový komentář ve skupině Komentář nebo stiskněte kombinaci kláves Shift+F2 (příklad komentar.xlsx).

Vložení komentáře

Excel nyní zobrazí okno pro napsání vlastního komentáře k vybrané buňce. Přitom velikost zobrazeného okna si můžete za jednotlivé úchyty běžným způsobem upravit a přizpůsobit délce textu, který do okna napíšete. Jakmile daný komentář dopíšete, jen klepněte mimo zobrazené okno komentáře.

U buňky se při standardním nastavení zobrazí v pravém horním rohu červený trojúhelníček, který se netiskne. Jen informuje o tom, že k dané buňce existuje komentář.

Zobrazení a úprava komentáře

Kdykoliv najedete kurzorem myši nad buňku či červený trojúhelníček, komentář se zobrazí.

 

Můžete

Nahrávám...
Nahrávám...