dnes je 21.4.2024

Input:

Excel 2013: Názvy funkcí v češtině a angličtině

12.11.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Ne každý uživatel používá vždy český Excel. V zahraničních nebo nadnárodních společnostech je trendem používat jako úřední jazyk angličtinu. A to nejen ve standardní mluvě, ale i v rámci programových prostředků. Potom jsou v těchto společnostech i programy jako Microsoft Excel 2013 používány v angličtině.

Tím ovšem vyvstává problém funkcí, které jsou v mnohých národních verzích programu přeloženy a jsou zveřejňovány a publikovány v těchto národních jazycích (v těchto článcích například také).

Je třeba mít k dispozici přehled názvů funkcí jak v anglickém jazyce, tak i v příslušném národním jazyce – v našem případě v češtině. A to v nějaké přehledně uspořádané tabulce, ve které bude možno lehce vyhledávat a řadit.

Zkrácený seznam často používaných funkcí v Excelu je uveden v následujícím přehledu:

SUMA

SUM

ZAOKROUHLIT

ROUND

PRŮMĚR

AVERAGE

DNES

TODAY

SVYHLEDAT

VLOOKUP

KDYŽ

IF

A

AND

NEBO

OR

DATUM

DATE

Samozřejmě byste asi uvítali kompletní přehled všech funkcí. Takový přehled v Excelu samozřejmě je. Nachází se v excelovské tabulce (souboru) s možnostmi řazení a vyhledávání, a je uložen vždy po instalaci na disku počítače tam, kde je program Excel nainstalován. V uvedeném souboru je vždy překlad všech funkcí mezi angličtinou a příslušnou národní mutací programu Excel, která je nainstalována. U nás to bude anglicko-český přehled funkcí, v německém Excelu by to byl německo-anglický, ve

Nahrávám...
Nahrávám...