dnes je 29.5.2024

Input:

Excel 2013: Umístění souborů maker

2.1.2017, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Už při záznamu nových maker se vás Microsoft Excel 2013 ptá, kam se má nové makro uložit.

V zobrazeném dialogovém okně Záznam makra v políčku Uložit makro do se nabízí hned tři různé možnosti umístění.

  • Tento sešit – makro se uloží přímo do sešitu, ve kterém ho nahráváte. To znamená, že bude přímo dostupné pouze tehdy, když bude tento sešit otevřený. Jeho uložení tedy závisí na uložení aktuálního souboru. Jedná se prakticky o nejvýhodnější způsob ukládání pro případ, že se má soubor posílat dalším lidem. Pokud se jedná o jeden typ souboru, který by měl být zpracováván v různých modifikacích, pak je nejlépe nejprve soubor uložit jako šablonu, do které makro připravíte. Tím se po otevření nového sešitu, který vznikne na základě této šablony, připraví i dané makro k použití bez dalšího kopírování nebo přesunů.
  • Nový sešit – makro se uloží do jiného nového sešitu, než ho právě nahráváte. Nesmíte však zapomenout na to, kam tento nový soubor uložíte, protože pokud budete původní soubor někomu posílat a pokud z něj má dané makro volat, musí mít k dispozici i tento soubor s makrem.
  • Osobní sešit maker – v tomto případě se makro uloží do takzvaného osobního sešitu maker, který má název Personal.xlsb. Tento sešit se nachází ve spouštěcí složce programu Excel, která má název
Nahrávám...
Nahrávám...