dnes je 17.6.2024

Input:

Hromadná korespondence z kontaktů aplikace Outlook

1.2.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

V minulých dílech jsme se naučili vytvářet jednoduché formuláře pomocí průvodce. Nyní si ukážeme, že pomocí průvodce lze vytvářet také grafy.

Možnost spolupráce hromadné korespondence Wordu s programem Outlook je dvojí:

  • Seznam adres, vytvořený v Kontaktech, může fungovat jako zdroj dat hromadné korespondence.
  • Hlavní dokument hromadné korespondence může sloužit jako obsah e-mailové zprávy, kterou rozešlete elektronickou poštou.

Kontakty v Outlooku jako zdroj dat

  1. Založte nový prázdný dokument a na kartě KORESPONDENCE klikněte na tlačítko Spustit hromadnou korespondenci – zvolte typ hlavního dokumentu: Dopisy, Obálky, Štítky nebo Adresář.
  2. Klikněte na tlačítko Vybrat příjemce a zvolte možnost Vybrat z kontaktů Outlooku. Vyberte složku kontaktů a klikněte na tlačítko OK.
  3. Tímto krokem zobrazíte seznam příjemců hromadné korespondence, kteří jsou zapsáni ve vybrané složce kontaktů. Program Outlook přitom nemusí být spuštěn. Ze seznamu vyberte kontakty, které chcete použít a potvrďte tlačítkem OK.

Sloučená pole, vytvořená v Kontaktech, vložte do hlavního dokumentu tlačítkem stejně, jako u jiných zdrojů dat. Můžete použít tlačítko Blok adresy nebo tlačítko Vložit slučovací pole. Při vložení bloku adresy se v hlavním dokumentu zobrazí adresa, zapsaná v kontaktech. Pokud chcete převzít do hlavního dokumentu jméno, příjmení, titul a název společnosti, adresu do zaměstnání a další údaje, použijte individuální vkládání jednotlivých sloučených polí.

Pomocí programu Word nemůžete provádět v kontaktech žádné změny. Platí to jak pro jednotlivé údaje, tak i pro strukturu polí. Jestliže stisknete tlačítko Upravit seznam příjemců, zobrazí se sice hodnoty uložené v kontaktech, avšak tlačítko Upravit je nepřístupné.

Na druhé straně je možné i v propojených kontaktech využívat řazení a výběr příjemců.

Využití hromadné korespondence pro rozesílání elektronických zpráv

Kontaktů aplikace Outlook můžete využít i pro hromadné rozesílání e-mailové zprávy. Obsah hlavního dokumentu hromadné

Nahrávám...
Nahrávám...