dnes je 15.6.2024

Input:

Hromadná korespondence z údajů v Accessu

3.2.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

U Wordu 2013 je jako výchozí formát zdroje dat při hromadné korespondenci zvolena databáze Accessu. To znamená, že při vytvoření nového zdroje dat přímo v hromadné korespondenci se zdroj uloží jako soubor s příponou MDB. Velice častý je i opačný postup: databáze Accessu je předem vytvořena a potřebujete ji využít jako zdroj dat pro hromadnou korespondenci.

Pro spojení dokumentu Wordu s databází Accessu můžete použít dvojí postup. Při prvém postupu naleznete potřebný zdroj dat z Wordu. Při druhém postupu otevřete databázi Accessu a Word spustíte přímo z databáze.

Otevření zdroje dat z Wordu

Postup zahrnuje tyto kroky:

  1. Klikněte na kartu KORESPONDENCE.
  2. Klikněte na tlačítko Spustit hromadnou korespondenci a zvolte typ hlavního dokumentu (např. Dopisy).
  3. Klikněte na tlačítko Vybrat příjemce a zvolte možnost Použít existující seznam.
  4. Nalezněte potřebnou databázi a klepněte na tlačítko Otevřít.

Uvedeným postupem si zobrazíte okno se seznamem tabulek a dotazů ve zvolené databázi. V okně označte potřebnou tabulku nebo dotaz a potvrďte tlačítkem OK.

Jako zdroj dat hromadné korespondence se nabídnou pouze tabulky, které jsou umístěny přímo ve zvolené databázi. Propojené tabulky zobrazeny nejsou. Toto omezení můžete obejít tím, že z propojené tabulky vytvoříte dotaz, který je již v hromadné korespondenci využitelný.

Spuštění Wordu z Accessu

Pro propojení tabulky nebo dotazu, umístěného v databázi Accessu, s hlavním dokumentem hromadné korespondence použijte tento postup:

 

  1. Otevřete databázi.
  2. Označte tabulku nebo dotaz, která má sloužit jako datový zdroj.
  3. Na kartě EXTERNÍ DATA ve skupině Exportovat klikněte na tlačítko Sloučit ve Wordu.
  4. V zobrazeném okně označte volbu Vytvořit nový dokument a propojit s ním data a potvrďte tlačítkem OK. Tímto krokem spustíte Word se zobrazenou kartou KORESPONDENCE a se zobrazeným podoknem úloh hromadné korespondence.
  5. Pomocí tlačítka Spustit hromadnou korespondenci vyberte typ hlavního dokumentu. Další postup je již stejný, jako při běžné práci s hromadnou korespondencí. Otevřený hlavní dokument má již vytvořeno spojení se zvoleným datovým zdrojem.

 

Tento druhý postup vám umožní použít jako datový zdroj také tabulku, propojenou z jiné databáze Accessu. Není však možné použít tabulku, propojenou z databáze SQL Serveru. Tento

Nahrávám...
Nahrávám...