dnes je 15.6.2024

Input:

Nápověda v Office 2013

30.11.2015, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Při práci s aplikacemi kancelářské sady Office se vám, i při jinak dobrých znalostech, může stát, že si s některou činností či funkcí nebudete vědět rady. Dříve, než začnete hledat na internetu, vyzkoušejte možnost najít odpověď pomocí nápovědy. Ta je součástí aplikací sady Office a její ovládání je v nich koncipováno jednotně.

Nápověda je vlastně uspořádaná množina informací o všech příkazech, nástrojích a funkcích dané aplikace. Informace jsou uspořádány strukturovaně, je možné je vyhledávat různými metodami. Nápověda je součástí instalace aplikací Office, ale využívá i možnost hledat odpovědi na internetu.

Kde získat nápovědu

Chcete-li získat nápovědu v některé z aplikací sady Office, můžete to udělat několika způsoby.

V titulkovém pruhu je v aplikacích Office vždy vpravo umístěno tlačítko se symbolem otazníku. Stejné tlačítko najdete v rohu většiny dialogových oken. Společnou metodou vyvolání nápovědy ve všech aplikacích je také použití funkční klávesy F1.

Všechny tři uvedené způsoby vyvolání nápovědy vedou k zobrazení dialogového okna Nápověda pro… (podle dané aplikace).

Nastavení nápovědy

Okno nápovědy má u všech aplikací Office společné ovládací prvky:

  • Přepínačem v podobě tlačítka s ikonkou špendlíku (Nechávat nápovědu vždy navrchu) určíme, jestli má okno nápovědy fungovat jako běžné dialogové okno nebo má zůstat vždy viditelné vpředu, i když budeme pracovat se samotnou aplikací.
  • Tlačítka Zpět a Vpřed (Předat dál) slouží k pohybu v historii hledání.
  • Tlačítko Domovská stránka zobrazí výchozí podobu dialogového okna s nadpisem „Potřebujete pomoc?“.
  • Tlačítko Tisk vytiskne nalezené informace.
  • Přepínačem v podobě tlačítka se symbolem písmene „A“ (Použít velký text) nastavíme velikost písma nápovědy.

Šipečka vpravo od textu Nápověda pro… slouží k výběru dvou režimů nápovědy. První možnost Nápověda pro… z webu Office.com vyžaduje připojení k Internetu a umožní vyhledávání i na stránkách Microsoft Office. V případě druhé možnosti (Nápověda pro… z počítače) budou prohledány pouze soubory nápovědy, které jsou součástí instalace aplikace na vašem

Nahrávám...
Nahrávám...