dnes je 15.4.2024

Input:

Outlook 2013: Editace vlastností kontaktů

25.4.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Aby se vám s kontakty v aplikaci Outlook lépe pracovalo, můžete provést některé změny jejich vlastností a přizpůsobit si jejich nastavení.

Přidání obrázku ke kontaktu

Jednou z těchto možností je přidání obrázku ke kontaktu. Logicky lze předpokládat, že to bude fotografie dané osoby, ale koneckonců může jít o jakýkoliv obrázek, který máte k dispozici.

Přejděte ve spodní liště do části Lidé. Ve výchozím zobrazení Lidé ale není přidání obrázku ke kontaktu možné. Proto klikněte na kartě DOMŮ ve skupině Aktuální zobrazení např. na zobrazení Vizitka.

Vytvořte nebo otevřete příslušný kontakt. Poté zadejte na kartě KONTAKT ve skupině Možnosti volbu ObrázekPřidat obrázek, případně klepněte do okénka s ikonou portrétu ve formuláři.

V následujícím okně vyberte obrázek, který chcete použít, a poklepejte na jeho miniaturu či název. Obrázek bude vložen do formuláře kontaktu a velikostí se přizpůsobí vyhrazenému prostoru.

Pokud byste později chtěli obrázek změnit, postupujte podobně jako při jeho přidání, ale v nabídce Obrázek dejte příkaz Změnit obrázek. Poté vyhledejte nový obrázek a vložte jej do formuláře. Jestliže se rozhodnete obrázek nepoužívat, opět v nabídce Obrázek zadejte příkaz Odebrat obrázek (k oběma krokům lze využít rovněž místní nabídky).

Sledování životního jubilea

U některých kontaktů budete mít zájem na tom, aby vám neunikl nějaký termín, například jejich životní jubileum. Pro takový účel můžete ke kontaktu nastavit připomenutí.

Při zobrazeném kontaktu proveďte na kartě Kontakt ve skupině Značky volbu Zpracovat

Nahrávám...
Nahrávám...