dnes je 17.6.2024

Input:

Outlook 2013: Hromadné rozesílání elektronické pošty

21.4.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Každý z nás mnohdy potřebuje poslat svoji e-mailovou zprávu na více adres současně (může to být například nějaká pozvánka, nabídka služeb, pravidelně zasílaná zpráva klientům nebo třeba jen nějaký důležitý mail). Tato zdánlivě naprosto jednoduchá věc může mít svá úskalí.

Pokud při psaní nové poštovní zprávy napíšete všechny adresáty do pole Komu, všichni adresáti se navzájem uvidí (viz ukázkový příklad):

Pošta pro více příjemců

Tento způsob je nevhodný z několika důvodů:

  • Dáváte nepřímo k dispozici všem adresy všech bez jejich souhlasu, zvlášť když použijete něčí soukromou adresu, která byla sdělena pouze vám.
  • Umožňujete, aby byly tyto adresy zneužity k hromadným spamům (tyto adresy se mohou dostat do rukou agentur, které se zabývají hromadným rozesíláním reklam, a budou tímto způsobem zneužity).
  • Můžete tímto způsobem dostat všechny e-mailové adresy do adresáře osoby, která má zavirovaný počítač a tímto neúmyslně rozeslat všem zpět zavirované e-maily.

Navíc poškozujete i sami sebe:

  • Např. pokud napíšete e-mail s obsahem typu „Jedinečná nabídka právě pro Vás“ a dotyčný nalezne v poli Komu dalších 50 adresátů, je tento reklamní e-mail kontraproduktivní a adresáti jej odmítnou už jen z principu (nebo např.: „miluji jen Tebe!“).
  • Společnost, která uvidí v poli Komu další adresy, obyčejně sdělovanou informaci ve formě nabídky zahazuje, protože vidí, že tato nabídka je hromadná a tudíž neosobní.
  • Některé společnosti odesílatele těchto hromadných e-mailů odsuzují a reagují na jejich hromadné nabídky velmi ostrým způsobem.

Na druhou stranu však může existovat důvod, proč zrovna tento způsob použít:

  • Například při pozvánce na večírek předejdete mnoha konfliktům typu „Kdybych věděla, že jde ona, tak zůstanu doma,“ právě tím, že se díky tomuto způsobu uvidí navzájem.
  • Pokud se scházíte s kolegy jednou týdně na společném obědě, tak je velmi vhodné pole
Nahrávám...
Nahrávám...