dnes je 22.5.2024

Input:

Outlook 2013: Kalendář

16.11.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Život je plný událostí. Větších i menších, osobních i pracovních, výjimečných i běžných. Abyste na ně nezapomněli, zapisujete si je obvykle do kalendáře. A jedním z mnoha nástrojů Microsoft Outlooku je i takový kalendář.

Kalendář Vám slouží k organizování Vašeho času. Díky kalendáři můžete mít přehled o schůzkách, událostech a dalších záležitostech. Kalendář Vám je včas připomene.

Kalendář otevřete tlačítkem Kalendář v liště pro přepínání nástrojů.

Zobrazení kalendáře může mít několik podob – vždy se ale jedná především o zobrazení času. Kalendář může zobrazovat pouze jeden den, pracovní dny, týden nebo měsíc. Tyto zobrazení si můžeme libovolně přepínat na kartě DOMŮ ve skupině Uspořádat.

Současně se Vám vždy v levé části ukazuje přehled měsíců. Můžete tak mít přehled o tom, kolik má který měsíc dnů či jaký den bude v konkrétní datum.

 

Počet paralelně zobrazených kalendářů může být libovolný. Pokud si přejete založit například paralelně s pracovním kalendářem i kalendář soukromý, budete postupovat následovně:

  1. Na kartě DOMŮ klikněte na tlačítko Otevřít kalendář a zvolte z nabídky možnost Vytvořit nový prázdný kalendář.
  2. Nyní do pole Název napište název nového kalendáře.

Nyní se Vám v levém okně pod přehledem měsíců zobrazí seznam všech kalendářů:

 

Zatržením těchto kalendářů je možné je zobrazit současně vedle sebe nebo překryté přes sebe. To umožní například kopírování nebo přesun položek mezi kalendáři, současné nahlížení pro případ kolize akcí v daném termínu a další možnosti. Můžete tak mít v zaměstnání na

Nahrávám...
Nahrávám...