dnes je 15.4.2024

Input:

Outlook 2013: Možnosti formátování zpráv

9.4.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Hlavním důvodem, proč píšeme a odesíláme zprávy, je především nějaké sdělení, obsah zprávy. Pro naprostou většinu zpráv si vystačíme se základním formátem zprávy, jak je nastaven v aplikaci Outlook 2013. Přesto se mohou vyskytnout případy, kdy chceme dát naší zprávě výraznější grafickou podobu a přitom ji nechceme posílat jako přílohu, vytvořenou například ve Wordu. Pak nezbývá, nežli přistoupit k formátování samotné zprávy.

Výchozím krokem bude nastavení vhodného formátu pro psaní zpráv.

Formátování textu zprávy

Nastavení výchozího formátu pro psaní zpráv provedete (před založením nové zprávy) v nabídce SOUBORMožnosti v části Pošta.

Formátování vytvářených zpráv

Na této kartě se nabízejí v roletce u volby Vytvářet zprávy v tomto formátu následující možnosti:

  • HTML – pro úpravu textu v e-mailu bude možné použít všechny možnosti editoru v programu Outlook,
  • Formát RTF – možnosti úpravy budou stejné jako v případě HTML, bude se lišit jen odesílaný formát souboru,
  • prostý text – v tomto případě bude text Vašeho e-mailu bez jakýchkoliv grafických úprav.

Standardním nastavením výchozího formátu je HTML. Při psaní nové zprávy můžete bez ohledu na výchozí nastavení změnit formát rozepsané zprávy na kartě FORMÁTOVÁNÍ TEXTU ve skupině Formát.

V případě nastavení Prostý text bude Vaše zprávy napsána v základní podobě a nebude možné ji nijak upravovat – formátovat (změnit typ písma, řez, velikost, barvu, …). Výsledná podoba tedy bude následující (všimněte si, že nástroje pro formátování textu jsou nedostupné):

Prostý text

Nejčastěji používaným formátem pro psaní e-mailových zpráv je formát HTML. Ten můžeme nastavit výše uvedeným způsobem jako výchozí, nebo se do něj přepnout při otevřené nové zprávě na kartě FORMÁTOVÁNÍ TEXTU ve skupině Formát.

 HTML text

V Outlooku se nyní zpřístupní nástroje pro formátování na kartách ZPRÁVA a FORMÁTOVÁNÍ

Nahrávám...
Nahrávám...